Beşiktaş Musiki: Home DERNEĞİMİZ MEVCUT HOCALARIMIZ

BEŞİKTAŞ MUSİKİ DERNEĞİ İSTANBUL - 1963

MEVCUT HOCALARIMIZ

 

HAMDİ DEMİRCİ (Koro Şefi, Ud, ve Nazariyat Hocası)


1959 Yılında Antakya'da doğdu. Müzik çalışmalarına 1978 yılında Radife Erten yönetimindeki Beşiktaş Musiki Derneği'nde başladı. Bir yıl sonra İstanbul Belediye Konservatuarı'na girdi. 1983 yılında İcra Heyeti'nin sınavlarını kazanarak ses sanatçısı olarak göreve başladı. Türk Sanat ve Türk Tasavvuf Müziği alanlarında bir çok ülkede müzik festivallerine katıldı, konserler verdi.

Beşiktaş Musiki Derneği korosunu 1987 yılından bu yana yöneten Şef Hamdi Demirci, halen İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda Sanatçı Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

 

 

Mert Demircioğlu (Kanun Hocası)

 

1992 de İstanbul'da doğdu. Müzik çalışmalarına kendi gibi müzisyen olan babası Hamdi Demircioğlu'yla başladı. Bu çalışmalarına Beşiktaş Musiki Cemiyetinde devam etti. 9 yaşında Orkun Eruygun'dan kanun dersleri almaya başladı. İlkokulu bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitim bölümü'nün lise devresine girdi. Okuldaki kanun hocaları Ayşegül KOSTAK TOKSOY ve Adnan GÜNAYDINLA la çalışmalarına devam etti.

Ayrıca Halil KARADUMAN ve Göksel BAKTAGİR gibi büyük kanun üstadlarıyla da çalıştı ve onlardan feyz aldı. Lise bölümünü bitirdikten sonra, üniversitede Çalgı yüksek bölümüne devam etti. Babası Hamdi DEMİRCİOĞLU'yla yurt içinde ve yurt dışında birçok konserlere katıldı. Halil Karaduman la İtalya da Milano konsolosluğunun düzenlemiş olduğu konserde yer aldı. Halen Çalgı Yüksek Bölümünün 3 .sınıf öğrencisi olarak öğrenimi sürdürmekte olan Mert Demircioğlu Beşiktaş Musiki Cemiyetin'de kanun dersleri vermekte, ve Beşiktaş Musiki Derneği saz heyetinde Kanun çalmaktadır.

 

Dernek Üyelerimiz

No images

ZİYARETÇİLERİMİZ

mod_vvisit_counterBugün64
mod_vvisit_counterDün124
mod_vvisit_counterBu Hafta494
mod_vvisit_counterGecen Hafta967
mod_vvisit_counterBu Ay3135
mod_vvisit_counterGecen Ay4055
mod_vvisit_counterToplam255756

BEŞİKTAŞ MUSİKİ DERNEĞİ FACEBOOK SAYFASI